usarueshe

חקירות פרטיות

הכלי העיקרי העומד לרשות האזרח במדינת ישראל בכדי לגבש ראיות ולהוכיח את חפותו מחד ו/או אשמתו של אדם/גוף אחר מאידך, הוא החוקר הפרטי.

העומד מאחורי אמירה זו הינו שבשל העומס הרב על משטרת ישראל, זו אינה מתפנה לטפל בתיקים שגרתיים אלא מפנה את מירב משאביה לפשיעה חמורה וכך מרבית הדברים המטרידים את האזרח הקטן נופלים בין הכיסאות ו/או מופנים לגופים אחרים כמו מערכת ההוצאה לפועל, בתי דין לענייני משפחה, בוררויות ואחרים.

על מנת שהאזרח יקבל שירות של גיבוש ראיות שיסייעו בידו לגבות את גרסתו, עומד לרשותו הכלי של החוקר הפרטי.

הכלי העיקרי העומד לרשות האזרח במדינת ישראל בכדי לגבש ראיות ולהוכיח את חפותו מחד ו/או אשמתו של אדם/גוף אחר מאידך, הוא החוקר הפרטי.

העומד מאחורי אמירה זו הינו שבשל העומס הרב על משטרת ישראל, זו אינה מתפנה לטפל בתיקים שגרתיים אלא מפנה את מירב משאביה לפשיעה חמורה וכך מרבית הדברים המטרידים את האזרח הקטן נופלים בין הכיסאות ו/או מופנים לגופים אחרים כמו מערכת ההוצאה לפועל, בתי דין לענייני משפחה, בוררויות ואחרים.

על מנת שהאזרח יקבל שירות של גיבוש ראיות שיסייעו בידו לגבות את גרסתו, עומד לרשותו הכלי של החוקר הפרטי.

בטרם נפרט מתי ואיך משתמשים בחוקר פרטי ומה יכולותיו ומגבלותיו, נפתח צוהר לנושא החוקי והמשפטי. על מנת להיות חוקר פרטי במדינת ישראל, עליך לעבור את אחד מהשלבים הבאים – או להיות איש חקירות במשך שלוש שנים באחד מגופי החקירות הפורמאליים המוסדיים של מדינת ישראל כמו משטרה, שב"כ, מצ"ח או עליך להירשם כסטאז'ר (מתאמן) במשרד חקירות רשוי למשך שלוש שנים. במשך שנים אלו על בעל משרד החקירות להעביר אחת לחצי שנה דיווח למשרד המשפטים אודות נושאי ההתאמנות ופעילות המתאמן במשרד. בתום השלוש שנים, על המתאמן ו/או על איש החקירות המוסדי לעבור מבחן רישוי במשרד המשפטים. רק מי שעובר את המבחן ובהצלחה יזכה לקבל תעודת חוקר פרטי של מדינת ישראל.

חוקר פרטי יכול לעבוד אך ורק תחת משרד חקירות רשוי ובכדי לקבל רישיון של בעל משרד חקירות עליו לעבוד 5 שנים במשרד חקירות ותחת פיקוח של בעל המשרד. למותר לציין כי אביר הינה משרד חקירות רשוי בבעלות מר יניר מלך שהינו חוקר פרטי בעל רישיון משרד המשפטים מזה למעלה מ – 15 שנים ואיש שירותי הביטחון לשעבר. עובדי המשרד כולם הינם חוקרים פרטיים עם רישויים ועם הרישומים כמתאמנים במשרד המשפטים. כל פעילות משרד הביטחון אביר מנוהלת ומפוקחת על ידי מר יניר מלך.

חוקר פרטי רשוי במדינת ישראל כפוף לכל חוקי המדינה כמו כל אזרח במדינת ישראל ופרט לכך כפוף גם לחוק חוקרים פרטיים המגביל את יכולותיו וסמכויותיו בהתאם.

מתי אם כך פונים לחוקר פרטי?

התיקים המגיעים לשולחנו של חוקר פרטי רבים ומגוונים ומקיפים כמעט את כל הבעיות האזרחיות והמשפטיות בהן נתקל אזרח במדינת ישראל בפרט ואף אזרחים מן העולם בכלל. המקרים נעים החל מניסיון לאיתורו של בן משפחה נעדר, איתור חייבי כספים, דרך תיעוד מעשי בגידה בין בני זוג המשמשים כעילה לגירושין ו/או זכייה בכתובה וכלה בפעילות לאיתור ותיעוד מעשי גניבות, מעילות, הונאות, חבלות, הטרדות ושאר מעשים שליליים.

משרד החקירות אביר טיפל עד כה במאות ואלפי תיקים של אזרחים פרטיים, עסקים וארגונים עסקיים וממשלתיים וסייע בידם להביא ראיות לעוולות כאלה ואחרות ולהעמיד ראיות בכדי להוכיח צדקתם של לקוחותיו במעמדים משפטיים מסוגים שונים.

הליך הפנייה לחוקר פרטי

בפנותך למשרד החקירות אביר, עליך להצטייד במרב הנתונים אודות התיק בו הינך מבקש לטפל, להצטייד במסמכים, תמונות, פרטים אישיים ככל שניתן אודות יעד החקירה והטענה המתבקשת להוכחה.

עליך להציג בפני החוקר הפרטי של חברת אביר במהלך הפגישה שתתקיים בדרך כלל במשרד החקירות אביר, את גרסתך המלאה ומה בדיוק ברצונך שמשרד החקירות יוכיח.

עליכם לקחת בחשבון שחברת חקירות פרטיות כאביר פועלת אך ורק על פי חוק ולא תעשה דבר שאיננו חוקי על מנת לסכן אותך כלקוח ו/או את חברת החקירות.

כלים ברשות החוקר הפרטי

לרשות חוקר הפרטי, עומדים מגוון כלים חוקיים המשמשים אותו בעבודתו היומיומית במטרה להביא ראיות לצורך אימות או הזמה של טענות. הכלי העיקרי הינו מעקבים – מעקב משמש ללווי, צפייה ותיעוד של פעילותו של אדם אחר וזאת לצורך הוכחה כי בפעילותו זו עובר עבירות אם מוסריות ואם אחרות. יש לציין כי על המעקב להיות סמוי ולא מטריד שהרי קבע החוק שהטרדתו של אדם בדרך של מעקב הינה עבירה על החוק. ולכן כשחברת החקירות אביר מבצעת מעקבים אחרי יעדים שונים, נוהגים לצאת לשטח לפחות 2-3 צוותים כאשר חלקם משתמשים בכלי רכב ארבע גלגלים, חלקם נעים בצורה רגלית וחלקם באופנועים.

לאורך כל המעקב מתבצע תיעוד רציף במסרטות וידאו של פעילות היעד ומעשיו. יש לזכור כי בפעילות מעקב ומעקבים בכלל, החוקר הפרטי הינו פאסיבי לחלוטין ואין ביכולתו להשפיע על פעילות היעד ו/או לגרום לו לבצע פעולות שונות ותפקידו במהלך המעקב רק לתעד את הנעשה על ידי היעד.

נקודה זו חשובה במיוחד כי לא מעט לקוחות מצפים כי פעילות המעקב תביא תמיד להוכחות ולא כך הדבר. לצורך הזמנת מעקבים, על המזמין להצטייד בנתונים הבאים – שם היעד, כתובתו הידועה, תמונתו, כלי הרכב בו עושה שימוש כולל מספר רישוי, צבע ודגם, כתובות נוספות רלוונטיות של היעד (כמו כתובות בני משפחה, כתובת מקום עבודה וכד'), כן עליו להצטייד בתקציר קצר של אורח חייו של היעד כגון – ימי בילוי קבועים, שעות עבודה, פעילות ספורטיבית וכיו"ב.

אחד הסיפורים היפים שהיו לחברת אביר הינה על יעד שנהג לצאת להליכה רגלית מדי ערב, ובמקום לעשות כושר על המסלול בחר לעשות זאת במיטתה של הפילגש... נציין, כי במסגרת חקירה זו הופעלו חוקרים בעלי כושר גופני יוצא מן הכלל אשר צעדו עם היעד רגלית מדי ערב.

הכלי הבא העומד לרשות החוקר הפרטי הינו החקירה הפרונטאלית. משמש בעיקר לשיחה ותשאול בגופים מסחריים עם עובדים או מועמדים לעבודה ומטרתו חשיפת מידע אודות פעילות שלילית של המועמד בעבר ו/או במהלך עבודתו. יצוין כי הכלי העיקרי העומד לרשות החוקר הפרטי בשיחה הפרונטאלית היא חריפות מוחו וחדות לשונו וכאן באה לידי ביטוי יכולתו המקצועית של החוקר וניסיונו.

חוקרי חברת אביר, העומדים לרשות חברות רבות במשק הישראלי, מנעו בשיטה זו חדירתם של גורמים שליליים רבים לחברות אלו, וחשפו פעילות שלילית ופלילית שהתרחשה בתוך הארגון.
חברת החקירות אביר מובילה כיום את תחום החקירות הפרונטאליות במדינת ישראל וחוקריה נחשבים לטובים ביותר שיש בשוק.

כלי נוסף העומד לרשות החוקר הפרטי הינו החקירה בכיסוי – כלי האהוב ביותר על חוקרים פרטיים בכלל ועל חוקרי חברת אביר בפרט, משמש לחשיפתם של נוכלים ומיני גורמים שליליים.

הכלי מביא לידי ביטוי יכולות יצירתיות, יכולות משחק ומשחקי מוחות בין החוקר לבין היעד. חברת החקירות אביר מתמחה בבניית תסריטים כמעט הוליוודיים המכניסים את היעד לעולם שרובו ככולו מבוים ובתנאים אלו מרגיש היעד בנוח לחשוף את פניו האמיתיים ופעילותו השלילית. לחוקרי המשרד זכורים במיוחד שני סיפורים – הראשון אודות הדייגים שגרמו לפציעתו הקשה של צוללן וניסו להתחמק מאחריות אך נפלו ברשתם של ה"סטודנטים לקולנוע" של חברת אביר והשני על הבעל סרבן המזונות שסיפר על עסקיו ל"אב המלווה" של גן הילדים.

בניגוד למעקבים, פעילות זו הינה פעילות אקטיבית של החוקר ובהתאם לכישוריו תיחשף האמת. בנושא זה, יש לציין את מגבלות החוק, האיסור על התחזות (סעיף 441 לחוק העונשין) והאיסור על הטרדת עד (סעיף 249 לחוק העונשין) שהינו חלק מהליך משפטי.

כלים נוספים המסייעים לעבודתו של החוקר הפרטי הינם השימוש במצלמות אבטחה בכלל לצפייה וניתוח אירועים שונים וכמובן שימוש במצלמות סמויות / נסתרות אותם מתקינים אנשי מקצוע.

הכלי האחרון ברשימה זו הינו הפוליגרף המסייע בידי החוקר לקבל אינדיקציה לגבי אמינות גרסתו של הנבדק ככלי חקירתי לכל דבר שיכול לקבוע את המשך דרכה של החקירה לחיוב או לשלילה.

נציין כי בחברת החקירות אביר פועלות מספר מחלקות המשמשות כולן ככלי עזר בידי חוקרי החברה וזאת בזמינות מלאה, בדיסקרטיות וברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

לרשות החוקרים מחברת אביר עומד מכון פוליגרף המופעל על ידי טובי בודקי הפוליגרף בישראל, המוסמכים על ידי APA ועובדים עבור החברות המובילות בישראל וכן מחלקה טכנולוגית אשר עוסקת ביבוא, תכנון, התקנה ומתן שירות לכל אמצעי הביטחון הטכנולוגיים ובכלל זה מצלמות אבטחה, מצלמות סמויות / נסתרות וביצוע בדיקות האזנה ברמה בינלאומית עם הציוד המתקדם ביותר בעולם.