אביר - מודיעין וביטחון

לוגו אתר אביר מודיעין וביטחון
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חדשות ופרסומים

צרו איתנו קשר

2217*

התקשרו או מלאו את טופס צור קשר

חדשות

היתר רעלים

היתר רעלים - אביר ביטחון ומודיעין

הידעתם? מפעלים וארגונים רבים נדרשים להיתר רעלים אך זה מותנה בעמידה בהוראות מחמירות של הגנה על מידע וסייבר בתעשייה.

רקע
בשנת 2011 התקבלה החלטה על קידום היכולת הלאומית במרחב הקיברנטי. 4 שנים לאחר מכן, בשנת 2015, הממשלה החליטה על קידום אסדרה לאומית והובלה ממשלתית בהגנת הסייבר. בעקבות כך, הוחלט על קידום ההיערכות הלאומית להגנת הסייבר והקמת תכנית יישום אסדרה לאומית רחבה הכוללת מדיניות ונהלים ברורים עבור החברות במשק הישראלי. במסגרת התכנית, ארגונים רבים במשק הישראלי קיבלו כלים לרגולציה והתמודדות עם מתקפות סייבר. לצורך כך, וכחלק ממערך הסייבר הלאומי במשרד ראש הממשלה, קמה הרשות הלאומית להגנת הסייבר. בנוסף לכך, המשרד להגנת הסביבה הקים את היחידה להגנה על מידע וסייבר בתעשייה שתפעל בהוראת מערך הסייבר הלאומי והיא זו שתהיה אחראית על קביעת, יישום ואכיפת הוראות הגנת הסייבר.

מה זה היתר רעלים?
אישור אגף חומרים מסוכנים של המשרד להגנת הסביבה למפעלים לייצא חומרים בפיקוח על פי אמנת רוטרדם בדבר נוהל ההסכמה בידיעה מראש לגבי כימיקלים וחומרי הדברה מסוכנים מסוימים בסחר הבינלאומי או שחלק משרשרת האספקה שלהם היא במסגרת סחר בינלאומי גם אם הם לא מיוצאים.

למי זה תקף?
ההוראות תקפות למספר מפעלי כימיקלים בארץ ממספר מגזרים וחברות בעלי מבנים תעשייתיים. בנוסף, ארגונים מובילים במשק מקיימים התייעצויות בשיתוף פעולה עם איחוד התעשיינים בהם נקבעו הוראות לביצוע מיפוי סיכונים ויישום בקרות נדרשות להגנה מפני סיכונים אלו על מנת להביא לידי צמצום הפגיעה האפשרית בסביבה ובבריאות הציבור.

מהן ההוראות?
הוראות לעמידה בתנאים של היתר רעלים בתחום ההגנה על מידע וסייבר מהווים את השלבים והדרישות אשר ארגונים בתעשייה חייבים ליישם. את הדרישות יש ליישם באופן שוטף והן כוללות מספר שלבים:

  1. דרישות לביצוע סקרים, סיווגים והרשאות בארגון.
  2. דרישות לתכנון וביצוע הגנה על מערכות המידע ומערכות המחשוב בארגון
  3. דרישות לביצוע תהליכים תעשייתיים ממוחשבים מוסדרים


כל הדרישות הללו מהוות הנחיות משלימות לתקנים ישראליים שארגונים תעשייתיים חייבים לקיים על מנת למנוע או להקטין פגיעה באוכלוסייה ובסביבה

אל דאגה, אנחנו כאן כדי לעזור…
חברת אביר – שירותי ביטחון בעלת ניסיון של 23 שנים בתחום השירותים הביטחוניים מסייעת לארגונים להטמיע וליישם עבורם את דרישות החוק והרגולציה המתאימה, בנוסף מציעה החברה ליווי מקיף לאורך כל שלבי העמידה בדרישות בעזרת היועצים שלנו אשר בעלי הסמכה רשמית ומומחים בכל נושא יישום הדרישות הן מבחינה משפטית והן מבחינת אבטחת המידע אל מול הדרישות של המשרד להגנת הסביבה.

הוראות החוק מחייבות מפעלים וארגונים רבים להיערך בהתאם על מנת לקבל את ההיתר
התקשרו עכשיו לפגישת ייעוץ חינם והימנעו מנזקים עתידיים!

בודק...