usarueshe
מכון פוליגרף

ההיסטוריה של גילוי השקר

19.4.2017

מאז ומעולם, השקר היה חלק מחייו של האדם. שקר, אינו סטייה או שינוי בחוקי הטבע, הוא חלק מאתנו והיה גם טרם בריאתו של האדם.
לשקר ולרמייה, יש ערך הישרדותי גדול עבור היצורים החיים. הם יכולים לשפר את הסיכויים של טרף להימנע מטורף, למצוא זיווג ואף לשמור על ארוחה טובה ולהביס מתחרים. האסטרטגיה של השקר נמצאת בכל בעלי החיים ואפשר לומר שבכל מקום שיש בו חיים יש שקר.

המשך קריאה

כל האמת על הפוליגרף

polygraph ch2 1

28.4.2016

בתוכנית ששודרה בימים האחרונים בערוץ 2, "כל האמת על הפוליגרף" ערך הכתב גלעד שלמור ראיונות עם בכירי הענף שהופיעו בפנים גלויות ומסרו מידע על איכויות המכשיר והמקצוע, ביניהם רואיינה הגב' שרה טל – מנהלת מכון הפוליגרף אביר מקבוצת אביר שירותי ביטחון.

במסגרת הכתבה שודרו בין היתר תמונות וסרטונים מטושטשים של בודקי הפוליגרף המשקרים ומרמים את לקוחותיהם לכאורה ומעל הכל חוטאים למקצוע, לאתיקה ולאמת שהיא נר לרגלינו ופוגעים במקצוע ובשמם הטוב של כל אותם אלה שכדוגמת הגב' שרה טל ובודקי מכון אביר פועלים לחשיפת האמת במקצועיות וביושרה.

המשך קריאה

הפוליגרף וההליך הפלילי בישראל – הלכה למעשה

22.3.2016

במדינת ישראל אין התייחסות חקיקתית לנושא הפוליגרף והשימוש בו בבתי המשפט. עם זאת, יותר ויותר עורכי דין פליליים משתמשים בפוליגרף אזרחי ככלי להדיפה והזמת האשמות וחשדות כנגד לקוחותיהם בעיקר בשלב החקירתי של המשטרה, אבל משתמשים בפוליגרף גם בשלב שלאחר הגשת כתב אישום ובמהלך המשפט.

דוגמא אחת מיני רבות, שפורסמה לאחרונה ב-Ynet, היא סיפורו של סוכן ביטוח מהרצליה, שהואשם על ידי זוגתו לשעבר כי אנס אותה באכזריות, הכחיש את הטענות נגדו ואף ביצע מיוזמתו בדיקת פוליגרף ונמצא, כי הוא דובר אמת. במשטרת גלילות, שחקרה את התלונה, החליטו לסגור את התיק ואף למחוק את הרישום הפלילי נגדו. ממש בימים אלה הגיש סוכן הביטוח תביעה בסך 319 אלף שקל כנגד זוגתו לשעבר בגין "ההתעללות הנפשית של הנתבעת בו, הסבל ונדודי השינה שגרמה לו, החרדות והחששות אותם עבר ועודנו עובר".

המשך קריאה

63 עברייני מין הוחזרו לבתי הכלא לאחר שנכשלו בבדיקת פוליגרף

6.3.2016

בעיתון הדיילי מייל הבריטי פורסם כי 63 עברייני מין הוחזרו לבתי הכלא לאחר שנכשלו בבדיקת פוליגרף

לעבריין מין ממוצע עשרות עד מאות נפגעים

כחלק מתוכנית "ביטחון הקהילה" שבעיקרו הפיקוח על עברייני מין מורשעים בארה"ב ובבריטניה, הוחלט כי עליהם לעבור בדיקת פוליגרף במטרה לבחון מספר נושאים הקשורים לפיקוח על מעשיהם בתקופת מבחן או שחרור על תנאי.
ידוע כי עבריינים בכלל אך עברייני מין בפרט מוכרים כמניפולטיביים וככאלה שאינם מדווחים אמת על פעילותם העבריינית לצורך כך שולבו בדיקות הפוליגרף בהליך הפיקוח ונבנה קורס מיוחד לתחקור פוליגרף לעבריינים אלו.
ההחלטה הגורפת היתה כי מי שנכשל בבדיקה תישקל החזרתו לכותלי הכלא.

מאז החלה התוכנית ניכרה ירידה חדה ברצידביזם של עברייני המין והם בעצמם העידו כי חששם הגדול הינו מבדיקת הפוליגרף בה הם נחשפים כספר פתוח.

אביר וארגון ה- אמ"פי ( ארגון מומחי הפוליגרף בישראל ) פועלים במהלך השנים האחרונות אל מול הרשות המחוקקת להכניס את סעיף הפוליגרף לפיקוח על עברייני המין בישראל. (פעמ"ים – פוליגרף לעברייני מין מורשעים) אנו תקווה כי המחוקק יבין את התועלת הרבה שבבדיקה זו שיכולה לחסוך כאב וסבל ואפשר לומר להגן על חייהם של נפגעים רבים.

לכתבה המלאה בדיילי מייל

כיצד הפוליגרף יציל את הקורבן הבא?

18.1.2016

העיסוק בסטיות מיניות ובעבריינות מין הינו עתיק יומין, אולם עלייה במודעות בצורך להגן על קורבנות עבירות המין עלתה רק לקראת סוף המאה הקודמת עם התעוררות תנועות של קורבנות עבירות מין בעולם ובישראל, שמצאה ביטוי באמצעי התקשורת ובשיח החברתי. אלה תרמו לדיון מחודש באשר לתגובה החברתית הראויה לעבירות ולעברייני המין. דיון, שמשתנה מתרבות לתרבות וממדינה למדינה, ושתוצאותיו ניכרות במערכות אכיפת החוק, בחקיקה, בדרכי הענישה ובדרכי הטיפול.

במדינות שונות בעולם קיימות התייחסויות משפטיות והגדרות שונות לעברייני מין, אולם חקירה ובחינה של מאפייני עברייני המין הובילו להבנה שיש צורך בשילוב של ענישה, טיפול ומעקב אחרי אלו שביצעו עבירות מין, תוך אימוץ גישה של הגנה על הקהילה. גישה זו כוללת, בין היתר, פיקוח מוגבר על עברייני מין וטיפול שנועד למנוע רצידיביזם - תופעה שבה עבריין חוזר ומבצע עבירות.
הגישה המשלבת ענישה, טיפול ופיקוח הוכחה כיעילה במחקרים רבים ואף יושמה במדינות מערביות רבות. שילוב זה הוביל מדינות מערביות רבות לקבוע הסדרים להתמודדות עם עברייני מין, לטיפול בהם, לפיקוח עליהם ולהגנה על הציבור מפניהם.

המשך קריאה

פוליגרף / בדיקת פוליגרף

מאז ומעולם פעל המין האנושי על מנת למצוא שיטות אשר יאפשרו לו להבחין בין אמת ושקר.

השיטות ההיסטוריות רבות ומגוונות וכוללת את טקס הבישעה הבדואי, טקס האורז הסיני ושיטת הבוהן המצרית.

בראשית שנות ה - 20 של המאה ה- 20, הומצא מכשיר הפוליגרף על ידי וילאם מרסטון וכבר בשנת 1923 נעשה בו שימוש ראשון במשפט רצח בארה"ב (משפט Frye). במהלך המשפט, נטען על-ידי בודק הפוליגרף כי החשוד הינו דובר אמת ולא ביצע את הרצח. השופט פסל את עדות בודק הפוליגרף בטענה כי מדובר במכונה בהליך מחקר ראשוני בלבד ושפט את הנאשם למאסר עולם. אולם, כעבור 3 שנים נמצא הרוצח האמיתי והוכח כי הפוליגרף צדק ואכן יעיל באבחון שקר ואמת, במקרה זה אף יותר משופט מוסמך.

המשך קריאה

ניסיונות הכשלה של בדיקת הפוליגרף

השאלה הפופולארית ביותר אשר מרבית האנשים שואלים באשר לתחום הפוליגרף היא - האם ניתן לעבוד על הפוליגרף?

תשובתנו החד משמעית היא - לא!

אם כן, ישאלו ויקשו לא מעט אנשים – איך ייתכן שבמקרים מסוימים טעה הפוליגרף? התשובה לכך היא שהפוליגרף אינו טועה, מי שעלול לטעות הוא בודק הפוליגרף.

המשך קריאה

מבדקי מהימנות ופוליגרף ככלי ניהולי למיון וגיוס עובדים

כתבה ראשונה מתוך סדרת מאמרים בנושא הקשר בין ביטחון למשאבי אנוש שת"פ או ניגוד אינטרסים

מאת: שרה טל – מלך
מנהלת מחלקת פוליגרף בחברת "אביר" שירותי ביטחון

אתי אלון הורשעה במעילת ענק בבנק למסחר, עובד חברת אלקטרה נחשד בגניבת מזגנים בהיקפי ענק .
האם ניתן היה למנוע מארגונים אלה את המבוכה והנזק התמידי והכלכלי שנגרם כתוצאה של מיצובם של אנשים
אלה בארגון?

המשך קריאה